12/11/2025
Over Ta**ra, Trauma en grensoverschrijdend gedrag
Nadine Van der Aa postte een paar dagen geleden een stuk over grensoverschrijdend gedrag in een Tantrische sessie. Over hoe ta**ra mét afstemming dient te gebeuren én grenzen eert én je dient te bekrachtigen
Minne Marlo bevestigde dit en legt ernaast dat het belangrijk is wanneer grensoverschrijdend gedrag gebeurt dit niet oké is en nodigt uit om melding te doen en klacht neer te leggen.
Het is zo nodig dat deze bewegingen gebeuren en tegelijkertijd is het ook een glibberige plek, want we kunnen zo snel in andere facetten van dit verhaal terecht komen (verantwoordelijkheid vs afhankelijkhed) (dader-slachtoffer in M/V dynamieken) én tegelijkertijd is dat ook net wat zij aanhalen.
Ook zijn woorden zo makkelijk interpreteerbaar en en en...
Het toont me hoe arm we zijn als maatschappij wanneer het gaat om se*suele ontwikkeling en se*suele groei.
Ik ook, want ik ben deel van de maatschappij nét als elkeen die werkt in het veld van se*sualiteit en intimiteit.
En idd de belangrijkste is dat we als therapeut ons blijven bijscholen en zelf ons werk doen én dat we bereid zijn wanneer we feedback krijgen van een cliënt om hiermee aan de slag te gaan. Dat is voor mij een must, de basis om als therapeut of coach te werken.
De maatschappelijke se*suele armoede is écht de reden waarom ik de Tao en vallei orgasme ben gaan trainen en als zo waardevol ervaar. En dit is écht geen verdoken reclame voor mijn werk, just to be clear, ik vind het gewoon belangrijk dat deze practice ook mee op tafel komt te liggen in het hele gesprek.
Het is een practice die werkt met jezelf. Er is geen ander bij. Mensen die grensoverschrijdend gedrag hebben ervaren (en dat hoeft niet altijd se*sueel te zijn, fysiek is voldoende) kennen hun grenzen niet. (been there, done that) Ik zie ook vaak dat zij ofwel voor zichzelf grensoverschrijdend gedrag vertonen (heel snel in de se*sualiteit gaan/hard/veel/...) of net toeslaan en verkrampen.
Bij beiden is de vallei training een waardevolle tool. Want het is nu eenmaal zo dat wanneer mensen willen gaan werken rond onze se*sualiteit, het enige breed bekende veld het tantrische veld is.
Dat is dus niet zo.
Er zijn ook écht andere practices.
Intimiteit speelt daar ook zo een grote rol in, want dat is iets dat velen onder ons ook niet geleerd hebben, het ongelofelijk brede gamma van mogelijkheid tussen een zoen op de kaak of een hand of een knuffel en contact met/aanraking van het ge slacht. (ik zet het even extreem om het helder te maken, want het is uiteraard veel genuanceerder).
Er is nog veel groeipotentieel en ik ben zo dankbaar dat er alsmaar meer bewustzijn komt hierrond en dat we meer en meer durven bespreken en op tafel leggen.
Want ja we zijn se*suele wezen en nee we leven nog niet in een se*sueel veilige maatschappij. En dat, dat hebben we met ons zelf en samen te doen, dat is volgens mij de weg.
Ik ontmoet jou graag daar.
Sandra