04/12/2025
✨ Hazenslaapjes ✨
Korte dutjes, meteen weer wakker, en jij denkt: “maar hij is toch nog moe?”. Daar zijn de beruchte hazenslaapjes!
Een pasgeboren baby heeft, zoals je ondertussen weet, een slaapcyclus van ongeveer 50 minuten. Lukt het daarna nog niet om opnieuw verder te slapen, dan spreken we van een hazenslaapje. Weet dat dit een normaal gegeven is! Je baby moet namelijk nog leren om slaapcycli aan elkaar te koppelen. Naarmate hij ouder wordt, lukt dat steeds beter.
👉 Gun je baby af en toe ook even de tijd om zélf een nieuwe slaapcyclus te starten. Dat momentje tussen twee cycli is eigenlijk een prachtige leerkans om te oefenen met doorslapen.
👉 Vanaf de leeftijd van ongeveer 8 weken werk ik graag met de Shush & Pat-techniek. Dit is een zachte kalmeringstechniek (geen slaaptraining!) om je baby op een veilige, geborgen manier te helpen bij het in- én verder slapen na een hazenslaapje.
Wil je graag meer info hierover?
Tijdens mijn consulten en infosessies als vroedvrouw leg ik stap voor stap uit hoe je deze techniek kan toepassen, afgestemd op jouw baby en jullie gezin 💕
🌙 Jana