Հետևեք մեր էջին, որպեսզի չկորցնեք գրանցման մեկնարկը և առաջիկա վեբինարների մասին բոլոր նորությունները 💙
In 2025, Santé Arménie Medical Academy proudly organized two landmark scientific events in Yerevan, bringing together na...
In 2025, Santé Arménie Medical Academy proudly organized two landmark scientific events in Yerevan, bringing together national and international experts to advance evidence-based medicine and interdisciplinary collaboration in Armenia.
🧬 International Summit in Immuno-Oncology (October 16–18, 2025)
Organized by Santé Arménie Medical Academy in collaboration with INSERM, the Armenian Association of Clinical Pathologists and Cytologists, and the Institute of Molecular Biology, this summit created a unique platform for dialogue across academic, translational, and clinical research. World-leading experts explored immune mechanisms, biomarkers, and innovative cancer therapies—contributing to the development of a competitive immuno-oncology ecosystem in Armenia.
🫁 Pulmonology Conference: “Modern Challenges and Solutions” (October 9–11, 2025)
Co-organized with Elivie, the conference gathered pulmonologists and related specialists to address contemporary diagnostic and therapeutic challenges in respiratory medicine, fostering practical knowledge exchange and multidisciplinary collaboration.
✨ These high-impact events reaffirmed our commitment to strengthening medical education, scientific excellence, and international cooperation for the benefit of healthcare professionals and patients in Armenia.
For more information - https://www.santearmenieacademy.org/.../sante-armenie.../
2025 թվականին «Santé Arménie» բժշկական ակադեմիան Երևանում հաջողությամբ կազմակերպեց երկու կարևոր գիտական միջոցառում՝ միավորելով հայ և միջազգային առաջատար մասնագետների՝ ապացուցողական բժշկության, գիտական համագործակցության և կլինիկական փորձի փոխանակման նպատակով։
🧬 Իմունային ուռուցքաբանության միջազգային գագաթնաժողով (16–18 հոկտեմբերի, 2025 թ.)
Կազմակերպված «Santé Arménie» բժշկական ակադեմիայի կողմից՝ համագործակցությամբ INSERM-ի, Հայաստանի կլինիկական պաթոլոգների և ցիտոլոգների ասոցիացիայի և Մոլեկուլային կենսաբանության ինստիտուտի, գագաթնաժողովը հանդիսացավ գիտական, տրանսլացիոն և կլինիկական հետազոտությունների արդյունավետ երկխոսության կարևոր հարթակ։ Միջազգային փորձագետները քննարկեցին իմունային մեխանիզմները, բիոմարկերները և նորարարական ուռուցքաբանական թերապիաները՝ նպաստելով Հայաստանում իմունային ուռուցքաբանության էկոհամակարգի զարգացմանը։
🫁 Թոքաբանություն՝ արդի մարտահրավերներ և լուծումներ թեմայով կոնֆերանս (9–11 հոկտեմբերի, 2025 թ.)
Համատեղ կազմակերպված «Santé Arménie» բժշկական ակադեմիայի և Elivie-ի կողմից՝ համաժողովը միավորեց թոքաբաններին և հարակից մասնագիտությունների ներկայացուցիչներին՝ շնչառական բժշկության ժամանակակից ախտորոշման և բուժման մոտեցումները քննարկելու նպատակով։
✨ Այս բարձր ազդեցության միջոցառումները ևս մեկ անգամ հաստատեցին մեր հանձնառությունը՝ զարգացնելու բժշկական կրթությունը, գիտական գերազանցությունը և միջազգային համագործակցությունը՝ ի շահ Հայաստանի առողջապահական համակարգի և հիվանդների խնամքի որակի։