Bu təşəbbüs cəmiyyətdə tibbi maarifləndirmə aparmaq və insanların qan təzyiqi ilə bağlı riskləri vaxtında aradan qaldırmasına kömək etmək məqsədi daşıyır.
📍Ünvan: Aloe+💚 aptek, Gənclik Mall
Təzyiqini nəzarətdə, sağlamlığını güvəndə saxla!
28/11/2025
Səhiyyə Nazirliyi, İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi, Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi (TƏBİB), nazirliyin İctimai Səhiyyə və İslahatlar Mərkəzi (İSİM), Regional İnkişaf İctimai Birliyi (RİİB), Azərbaycan Kardiologiya Cəmiyyəti (AKC) və “Servye Azərbaycan” şirkətinin birgə əməkdaşlığı ilə ilkin səhiyyə xidməti çərçivəsində həyata keçirilən “Hədəf 130/80” layihəsi üzrə müayinə və maarifləndirmə aksiyaları təşkil olununması planlaşdırılır.
Qeyri-infeksion xəstəliklərin profilaktikası, arterial hipertenziya ilə mübarizə məqsədilə, 03-05 dekabr 2025-ci ildə Gəncə şəhərində İlkin tibbi xidmət müəssisələrində, 04-05 dekabr 2025-ci il Gəncə şəhərində yerləşən Asan xidmət mərkəzlərində skrininqlər həyata keçirmək planlaşdırırıq. Qeyri-infeksion xəstəliklərin qarşısının alınması məqsədilə həyata keçirilən bu layihə çərçivəsində respublika üzrə müxtəlif regionlarda müayinə və maarifləndirmə aksiyalarının, təbliğat və təşviqat kampaniyasının aparılması nəzərdə tutulub.
Qeyri-infeksion xəstəliklərin profilaktikası, arterial hipertenziya ilə mübarizə məqsədilə, 26-28 noyabr 2025-ci ildə Quba, Qusar, Balakən, Zaqatala və Qax rayonlar üzrə İlkin tibbi xidmət müəssisələrində, Quba və Balakən rayonlarda yerləşən Asan xidmət mərkəzlərində skrininqlər həyata keçirmək planlaşdırırıq. Qeyri-infeksion xəstəliklərin qarşısının alınması məqsədilə həyata keçirilən bu layihə çərçivəsində respublika üzrə müxtəlif regionlarda müayinə və maarifləndirmə aksiyalarının, təbliğat və təşviqat kampaniyasının aparılması nəzərdə tutulub.
🇦🇿 Dirçəliş Günü — milli oyanışımızın, birliyimizin və gücümüzün rəmzidir.
Bu gün xalqımızın azadlıq ruhunu, milli kimliyini və gələcəyə olan inamını xatırladır.