09/05/2025
Terwijl ik in de avondzon verder schrijf aan het 'bijna affe' acneboek viel er plots vlak naast mij dit takje met acaciabloemen.
Dan wil ik de betekenis weten:
Volgens de Egyptenaren was het de levensboom 🤯
De boom die hemel en aarde verbindt en staat voor het eeuwige leven
Hij staat stevig en verschaft inzicht in positieve en negatieve ervaringen uit het verleden
Hij staat voor zuiverheid, spirituele duurzaamheid, veiligheid, duidelijkheid, vreugde, liefde, volmaaktheid, succesvolle afsluiting, verbondenheid tussen mens en natuur, genezing en overvloed
De acacia wordt ook gelinkt aan de dood en wederopstanding, de overwinning op de dood (de doornenkrans van Jezus was van de acacia) en geeft kracht om met verantwoordelijkheden om te gaan.
Zo mooi, nietwaar?
Heel toepasselijk nu ik beetje bij beetje (heel traag en met ups en downs) herstel van fysieke en cerebrale achteruitgang. Mijn handen werden de laatste weken of maanden steeds grauwer, naast alle andere dingen, wat me enorm zorgen baarde.
Ik ga nu meer naar buiten, in de zon, aarden met blote voeten, ik reinig mezelf en het huis meer op energetisch vlak. Ook neem ik sinds enkele dagen supplementen zoals multivitamine, magnesium, extra vit C en omega 3. M'n handen zien er niet meer zo 'doods' uit 😮💨 en nadenken lukt weer iets beter. Bijna 'herboren' zeg maar.
Het writers block is ook zo goed als weg, maar het licht aan het eind van de tunnel is in zicht en geeft extra zin. Ik heb er ook weer terug plezier in gevonden ipv dat het een onmetelijke berg was die ik moest trotseren.
Waarschijnlijk voelde het zo door mijn groot verantwoordelijkheidsgevoel, perfectionisme en innerlijke criticus. De lat te hoog leggen, teveel verwachten van mezelf, omdat ik het meer dan goed wil doen. Het gaat hier namelijk om gezondheid en welzijn. Daar ga je niet licht over vind ik...
Ik verwerk nu ook meer het geestelijke en spirituele aspect van acne, het lichaam en het leven in het boek. Dus dit takje is voor mij een bemoedigend teken dat ik goed op weg ben. 🌻
Zolang de upgrade (3 boeken ipv 1) nog niet af is, kan je de huidige versie nog voor maar €25 kopen en krijg je de upgrade gratis. Zie link in bio.