08/03/2021
WEES NIET BANG OM ALLEEN TE ZIJN. SOMS MOET JE VERDWALEN OM JEZELF TERUG TE VINDEN.
Vele mensen kunnen niet alleen zijn. Als ze het moeilijk hebben, vluchten ze naar gezelschap of moeten ze anderen rond zich hebben. Het kan op zich geen kwaad om gezelschap op te zoeken als ondersteuning. Een ander kan het nooit voor je oplossen.
Uiteindelijk is afstand nemen van situaties het meest louterend. In elk geval kan je er niet omheen. Je zal zelf innerlijk dingen moeten oplossen en een plaats geven. Verwerking kan het best door stilte op te zoeken.
Rust veel, ga de natuur in, adem, leef gezond en probeer toch in stilte en alleen-zijn opnieuw in je eigen kracht te komen. Neem de tijd hiervoor. Als je rust neemt en afstand van de situatie, ga je de zaken helder zien op een bepaald moment.
Het is door te vluchten dat een oplossing of helder zicht uitblijft. In vuil water kan je nooit helder zien. Het wordt niet helder door erin te roeren, maar te wachten zodat het vuil kan zakken. Zo gaat het ook in het leven. Neem daarom afstand zodat je een helder zicht krijgt.
Als single word ik veel op mezelf teruggeworpen. Dat versterkt mijn innerlijke kracht. Zeker na een turbulente periode van problemen, is de relatie met jezelf essentieel. Je kan niet vluchten, want dan vlucht je van jezelf. Je zal jezelf vroeg of laat toch in de spiegel moeten aankijken, zelfs als je gevlucht bent in andere dingen die buiten jezelf liggen. Je ontkomt nooit aan je spiegelbeeld. Die confrontatie kan je niet uit de weg gaan. De relatie met jezelf zal bepalen hoe je toekomstige uitdagingen aangaat, want als je niet alleen kan zijn of vlucht, dan krijg je altijd dezelfde situaties terug op je weg. Ik kan heel diep gaan, heel diepe pijn voelen, heel dicht bij mezelf blijven, hoe moeilijk het ook is, om dan door te groeien naar een hoger niveau in mijn leven. Ik ga nooit mijn pijn of spiegelbeeld uit de weg, om de eenvoudige reden dat ik weet dat dit gewoon niet werkt en dat je dit altijd terug op je bord krijgt, met andere mensen en omstandigheden. Vlucht je toch, dan zal je leven meer en meer een hel worden. Durf je eerlijk naar jezelf te kijken, alleen, dan laat je oude hoofdstukken los en ga je verder op een nieuw pad.
Ik heb bijvoorbeeld verschillende faillissementen gehad in mijn leven en echt in diepe schulden en ellende gezeten. Ik heb altijd doorgezet en vandaag heb ik een heel succesvol bedrijf. Ik weet waar ik vandaan kom en de tranen rollen af en toe nog over mijn wangen als ik terugdenk aan die periodes waarin ik eenzaam was, niets had, in mijn auto sliep of van 1.000 € per maand leefde. Ik kan de pijn nog steeds voelen. Ik ben nu een succesvol zakenman met verschillende bedrijven. De laatste tijd rollen de zakelijke mogelijkheden naar me toe. Maar voor je de romantiek hiervan ziet, hoop ik ook dat je de ellende kan voelen waar ik ingezeten heb. Het is een heel zware weg geweest. Opgeven was zeker een optie en dus ook verbitterd en berooid verder leven. Ik ben nooit gevlucht voor mijn spiegelbeeld, ben de confrontatie met mezelf aangegaan, aan mezelf gewerkt, gekeken wat ik fout heb gedaan en zo heb ik zakelijk succes geboekt, als ervaringsdeskundige. Heel moeilijk is het geweest maar het loont als je jezelf niet bedriegt en als je durft naar jezelf te kijken en alleen te zijn, eenzaam te zijn, dan zullen de grootste successen in je schoot vallen.
Ik voel dat dit verhaal zich nu ook aan het afspelen is op relationeel vlak. Daarin staan ook transformaties te wachten en de diepe liefde die ik verlang zal in mijn schoot vallen. Daar heb ik ook de weg afgelegd, ervaringen opgedaan, mezelf leren kennen in liefdesrelaties. Ik heb in mijn laatste relatie heel erg gemerkt dat ik er helemaal klaar voor ben. Ik ken ondertussen de dynamieken van het leven, hoe het universum werkt, de oorzaak-gevolg-keten. Ik wacht met geduld en dankbaarheid op wat naar me toekomt en op korte termijn zal gebeuren. Ik koester de lessen die ik heb geleerd om te komen tot de relatie met mijn levenspartner. Ik heb altijd heel veel liefde gegeven in mijn relaties, ik zal ze terug ontvangen. Ook dit is niet de makkelijkste tocht geweest, ik heb intens lief gehad en intense liefde ontvangen. Daar ben ik die vrouwen heel dankbaar voor. Ze zitten in mijn hart. Ik heb ook veel pijn gevoeld, maar ik heb mijn lessen geleerd, verwerkt, meestal alleen, ook in gesprek met vrienden en dierbaren die me steunen. Om dan helder te krijgen wat ik echt wil.
Soms moeten harten helen, soms moet je de tijd zijn werk laten doen, soms moeten geesten rijpen om samen te komen in harmonie, om wat je gezaaid hebt te laten ontspruiten in een prachtige oogst. Heb geduld en weet: “What’s meant to be will be”. Zet zelf het laatste stapje en ga ervoor.
Wees niet tevreden met een aalmoes, overlevingsstrategie, een hongerleven of invulrelatie … Durf jezelf aan te kijken en ontvang het beste, wat je diep in je hart en ziel wil. Ga daarvoor. Anders kijk je terug op een triest leven. Ga voor een vervullend leven vol grootse liefde en geestelijke verrijking.
Verdwalen is goed. Door afstand vindt je steeds een weg, een nieuwe weg of eenzelfde weg, maar dan op een andere manier dan voorheen. Mensen en omstandigheden kunnen ook terugkomen in je leven, maar dan zuiver, gelouterd, geheeld, in een nieuwe vorm.
Ontspoor... het is de juiste weg... Om op een nieuw spoor te komen zul je eerst moeten ontsporen. Ik hou van ontsporen. Ik ben me heel bewust geworden door mijn levenservaringen hoe belangrijk het is dat je ontspoort. Het is altijd de weg naar verandering.
Als je steeds maar blijft aanmodderen op een spoor dat je nergens brengt en je niet gelukkig maakt, dan verlies je enorm veel tijd en levensvreugde doordat je niet de beslissing wil, kan of durft nemen om een nieuwe weg te bewandelen. Als je doet wat je altijd hebt gedaan, zal je krijgen wat je altijd hebt gekregen. Time for change!
Ontsporen is veranderen, nieuwe paden bewandelen, lessen leren, nieuwe mensen en omstandigheden aantrekken, hoofdstukken afsluiten, inzichten krijgen, je missie vinden ... Geniet ervan en zie het als een kans in plaats van een moeilijkheid!
Groei brengt onvermijdelijk pijn maar zorg niet je verslaafd wordt aan lijden en er in blijft hangen, want dat is niet je doel in het leven. Op een bepaald moment moet je uit dit patroon stappen en het transformeren naar liefde, geluk, eenvoud, rust, succes, enz… Veel succes! 😉🔥💦❤😘
Veel liefde en geluk,
Steven ❤❤❤