16/11/2025
Internationale Glas- en Keramiekmarkt – Haacht (BE)
Op zondag 31 mei 2026 organiseert Kunststichting Perspektief vzw de 12de editie van de Internationale Glas- en Keramiekmarkt in Haacht. Het prachtige park rond GC Den Breughel, met zijn eeuwenoude bomen, vormt tussen 10 en 18 uur opnieuw het unieke decor voor dit gerenommeerde evenement met meer dan 70 kunstenaars uit binnen- en buitenland.
Tijdens deze editie tonen professionele en niet-professionele keramisten en glaskunstenaars hun nieuwste creaties. Van klassieke pottenbakkerskunst tot moderne sculpturen, van verfijnd gebruiksgoed tot monumentale objecten waarbij veelzijdigheid van de twee ambachten centraal staat.
Verschillende kunstenaars geven doorlopend demonstraties, waarbij bezoekers een exclusieve blik krijgen op technieken, methodes en het creatieve proces. Daarnaast zijn er stands met aanverwante materialen en vakbladen.
Wat deze markt bijzonder maakt, is de open en persoonlijke sfeer. De ruime opstelling in het park & binnen het Centrum nodigt uit tot rechtstreeks contact tussen kunstenaar en bezoeker. Ontdek het verhaal achter elk stuk, stel vragen over technieken en laat je inspireren door de creativiteit van de makers.
Kunst kopen en mee naar huis nemen
Bezoekers kunnen kunstwerken onmiddellijk aankopen bij de kunstenaars zelf. Een unieke kans om een authentiek, handgemaakt stuk glas- of keramiekkunst in huis te halen.
Een warm, internationaal evenement
De Internationale Glas- en Keramiekmarkt staat bekend om haar gemoedelijke, uitnodigende sfeer en trekt jaarlijks deelnemers en bezoekers uit heel België én ver daarbuiten.
Mis deze 12de editie niet: een dag vol ambacht, creativiteit en ontmoetingen in een uniek groen kader.
https://www.artksp.be/InfoIGCM26.html