23/02/2026
Je nek en schouders ‘vast’? Dat is geen toeval.
Als je onder hoge druk staat en veel stress ervaart, dan reageren je spieren daarop. Ze spannen zich aan, vaak onbewust en blijven dat soms ook doen als de stress allang voorbij is. Vaak zie je dit terug in de houding van iemand. Zoals opgetrokken schouders en een frons op het gezicht.
Deze spanning ga je uiteindelijk voelen in je lichaam: in stijve spieren, zeurende pijn of dat bekende gevoel van 'vastzitten'.
Vaak zijn dat triggerpoints, ook wel spierknopen genoemd.
Kleine verkrampingen die ontstaan door stress, verkeerde houding of overbelasting. En laat je nek- en schoudergebied daar nou net extra gevoelig voor zijn.
Het goede nieuws? Je kan je spieren helpen te ontspannen!
Wees jezelf bewust van je houding. Zet een glimlach op je gezicht, trek je schouders omlaag en haal diep adem.
En is dit nog niet voldoende? Dan kan ons spijkermat kussen hierbij helpen:
✔️ De scherpe drukpunten stimuleren de doorbloeding
✔️ Afvalstoffen worden beter afgevoerd
✔️ Je spieren krijgen het signaal: je mag loslaten
Gebruik het kussen na een lange dag achter je scherm of wanneer je voelt dat je alles weer op je schouders draagt.
🩺 Bij aanhoudende klachten: laat je altijd adviseren door een professional.
Maar voor milde spanning en stressmomenten is het kussen een fijn natuurlijk hulpmiddel.
Gebruik jij het spijkermat kussen al?