28/02/2026
🔵De laatste dag van de maand februari is altijd net iets anders dan de anderen: het ideale moment voor Zeldzame Ziektedag.
🟢Zeldzaam, maar talrijk: in België zijn er maar liefst 500.000 mensen met een zeldzame ziekte. Nu zijn er meer dan 6.100 zeldzame ziekten bekend en er is maar een behandeling voor minder dan 6%.
🟡De moeilijke toegang tot optimale, betaalbare zorg en de moeilijk vindbare expertise rond deze zeldzame ziekten maken dat het gemiddeld 5 jaar duurt voor de diagnose gesteld wordt, dat veel mensen vroegtijdig overlijden of mensen met een dergelijke ziekte vaak in sociaal isolement terecht komen.
🟠Lak dus vandaag je nagels in verschillende kleuren of trek je meest kleurrijke tenue aan: deel je kleuren en steun zeldzame ziekten.🩵💛🩶💙❤️🩷💚💜🧡