02/11/2025
De herfst.
Hoezeer ik ook hou van de lente, de zomer en zelfs van de winter, het seizoen dat me het meest raakt is toch wel de herfst! De gele en rode bladeren aan de bomen ontroeren mij echt.
In de Chinese geneeskunde wordt de herfst geassocieerd met het metaalelement (longen en dikke darm), met de herfst van het leven, met wijsheid. Het staat voor een periode waarin je de oude vorm mag gaan loslaten. (Een beetje sterven als het ware).
Het gaat niet alleen over los-laten maar ook over overgave, authenticiteit, evolueren voorbij ego-patronen en overlevingsmechanismen, de verbinding met de ziel terugvinden door het overstijgen van de polariteit/oordelen in jezelf (boek: de tao van gezondheid, Conny Coppen).
Ik zit in de herfst van mijn leven. Ik leer om te zijn wie ik werkelijk ben, om nee te zeggen als iets mij niet past.
Ik ben vrij.
Mijn leven is van mij.
Jij bent vrij.
Jouw leven is van jou.
Ik wens je een mooie tijd ❤️