09/07/2021
𝐏𝐨𝐩𝐮𝐥𝐚𝐭𝐢𝐞𝐦𝐚𝐧𝐚𝐠𝐞𝐦𝐞𝐧𝐭-𝐭𝐞𝐚𝐦 𝐄𝐋𝐙𝐎𝐇 𝐛𝐞𝐫𝐞𝐢𝐤𝐭 𝐝𝐞 𝐦𝐞𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐰𝐞𝐭𝐬𝐛𝐚𝐫𝐞𝐧 𝐯𝐨𝐨𝐫 𝐯𝐚𝐜𝐜𝐢𝐧𝐚𝐭𝐢𝐞
Net als alle eerstelijnszones, wil ook Eerstelijnszone Zuidoost Hageland, kortweg ELZOH, een zo hoog mogelijke vaccinatiegraad bereiken. Naast de algemene brede acties, zet het Populatiemanagement-team van ELZOH daarom heel gerichte acties op naar de meest kwetsbare mensen. “Ik ben dan ook heel tevreden dat we samen met tal van brugfiguren ook de meest kwetsbare mensen in onze eerstelijnszone voor hun vaccin trachten te bereiken”, aldus ELZOH-voorzitter Ine Tombeur.
De vaccinatiegraad in ELZOH ligt momenteel 4 procent hoger dan het Vlaamse gemiddelde. Een cijfer waar heel wat werk achter schuil gaat, op allerhande vlakken. “De vaccitaxi en dj’s zijn twee mooie initiatieven om zoveel mogelijk mensen naar het vaccinatiecentrum toe te leiden”, opent Ine Tombeur, voorzitter ELZOH. “Maar we willen ook dat de meest kwetsbare mensen gevaccineerd raken en hiervoor zette ons team Populatiemanagement enkele knappe acties op.”
Het Populatiemanagement-Team startte al in februari, toen werd er vooral ingezet op sensibilisering. Tijdens een webinar kregen brugfiguren de nodige duiding over de vaccinatiecampagne zodat zij voldoende geïnformeerd in dialoog konden gaan met hun achterban. “We bleven nadien in contact met deze brugfiguren om te polsen naar de vaccinatiebereidheid binnen hun doelgroep. Maar vooral ook om mogelijke drempels tot vaccinatie op te vangen.”
Daarop inspelend werden er eenvoudige flyers over onze vaccinatiecentra en de vaccinatiecampagne ontwikkeld. En het Populatiemanagement-team van ELZOH trok ook zelf te velde om de situatie nog beter in kaart te brengen. Bij Bezorgd om Mensen (B.O.M) in Tienen werd er zo een heel traject afgewerkt.
“Tijdens de voedselbedeling zijn we eerst in dialoog gegaan over vaccinatie. Vele vragen werden beantwoord en heel wat mensen vonden zo alsnog de weg naar het vaccinatiecentrum. Maar helaas was dat niet bij iedereen het geval, daarom werd een mobiele vaccinatie bij B.O.M. georganiseerd. Mensen kregen tijdens de voedselbedeling ook de kans om zich te laten vaccineren”, duidt Ine Tombeur.
Een succesvolle actie, en daarom komt er op maandag 12 juli een nieuw mobiel vaccinatiemoment bij B.O.M. Niet alleen de vaste klanten van de voedselbedeling kunnen daar dan terecht. “We doen een beroep op zoveel mogelijk partners en brugfiguren om mensen onder de radar aan te melden voor dit vaccinatiemoment. En we zijn ook volop bezig om in andere gemeenten uit onze eerstelijnszone gelijkaardige initiatieven op te zetten,” besluit Ine Tombeur.