E-Gabinet

E-Gabinet Gabinet terapeutyczny
- pomoc psychologiczna, psychoterapia i wsparcie stacjonarnie oraz online

:D
06/12/2022

:D

Einen schönen Wochenbeginn wünschen wir!

22/11/2022
13/12/2021

Ogłoszenie grzecznościowe:

Od jutra rusza nowy mityng online (na platformie Skype).

Inicjatywa jest szczególnie dedykowana Polakom mieszkającym poza granicami ojczystego kraju, mającym bardzo ograniczony dostęp do pomocy terapeutycznej oraz grup samopomocowych w języku polskim (jako osoba sama będąca emigrantką wiem, jak duży może być to problem).

Osoby mieszkające w Polsce również mile widziane!!!

Z przyczyn technicznych - braku możliwości utworzenia oddzielnych grup dla różnych uzależnień) będzie to mityng AU (dla Anonimowych Uzależnionych - osób dotkniętych zarówno problemem uzależnień chemicznych - od substancji, jak i behawioralnych - od czynności). Mile widziani są więc ABSOLUTNIE WSZYSCY, bez wyjątku i bez względu na przedmiot uzależnienia.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Waldkiem - prowadzącym mityng. Numer telefonu +49 151 4590 5544

Polecam! 😊

P.S. Poszukujemy osób z dłuższym stażem zdrowienia, mających czas i chęć wspomóc działania na rzecz osób uzależnionych nie tylko w rejonie Badenii-Wirtembergii.
Zainteresowane osoby proszę o kontakt.

22/04/2021

na dziś

"Dla nikogo nie jest ani za wcześnie, ani za późno zacząć troszczyć się o zdrowie swej duszy" ~EpikurPiszę tego posta mo...
07/04/2021

"Dla nikogo nie jest ani za wcześnie, ani za późno zacząć troszczyć się o zdrowie swej duszy"
~Epikur

Piszę tego posta motywowana chęcią zainteresowania Was ofertą mojego nowo powstałego gabinetu terapeutycznego.
Jej adresatami są zarówno osoby mieszkające w Polsce, jak i poza nią, osoby uzależnione, współuzależnione, potrzebujące pomocy i wsparcia.

Mój wirtualny gabinet jest stosunkowo nowo powstałą inicjatywą, jestem jednak osobą z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.
Pracę jako terapeuta uzależnień rozpoczęłam w 2000 roku, przez wiele lat zajmując się prowadzeniem terapii grupowej oraz indywidualnej osób uzależnionych oraz dotkniętych problemami z obszaru zaburzeń nawyków i popędów. Jako terapeuta uzależnień pracowałam zarówno w warunkach oddziału stacjonarnego jak i poradni leczenia uzależnień. Prowadziłam punkty konsultacyjne dla osób uzależnionych i współuzależnionych.

W związku z sytuacją trwającej od wielu miesięcy pandemii oraz z zagrożeniami związanymi z bezpośrednimi kontaktami społecznymi – sesje terapeutyczne prowadzę głównie online, co umożliwia mi rozszerzenie zasięgu działań poza Badenię – Wirtembergię, w której od lat mieszkam.

Będąc sama emigrantką jestem w pełni świadoma trudności z jakimi spotkają się osoby tymczasowo bądź stałe przebywające poza granicami ojczystego kraju. Sytuacja często komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy staje się oczywiste, że potrzebujemy profesjonalnej pomocy i wsparcia terapeutycznego, a na przeszkodzie stają trudności komunikacyjne związane czy to z brakiem umiejętności swobodnego posługiwania się językiem kraju, w którym przebywamy, czy też różnice kulturowe między szukającym pomocy a terapeutą, mogące utrudniać (a na pewno nieco skomplikować) wzajemne, pełne zrozumienie.

Wierzę, że dzięki możliwościom, jakie daje współczesna technologia, nikt, kto – z różnych względów - podlega czasowo bądź trwale ograniczeniom mobilności nie musi już zmagać się ze swoimi problemami sam. Podobnie dla osób zmotywowanych do zmiany - ciągłość terapii nie musi być już dłużej zagrożona. Niezależnie od tego, czy dużo i często wyjeżdżamy (służbowo czy prywatnie), chorujemy bądź przebywajmy w izolacji, na kwarantannie, będącej ostatnich miesiącach naszą smutną codziennością – nie musi to już dłużej oznaczać pozbawienia dostępu do wsparcia, terapii, kontaktu.
Warto z takiej możliwości korzystać.

Istnieje wiele badań potwierdzających fakt, iż psychoterapia prowadzona online jest równie skuteczna jak ta, prowadzona w sposób tradycyjny, kiedy to mamy do czynienia z osobistym spotkaniem specjalisty (psychologa, terapeuty) i jego klienta/pacjenta, w jednym gabinecie terapeutycznym.
I choć znajdą się zapewne zarówno entuzjaści jak i sceptycy tego rozwiązania, zapraszam wszystkich, również tych mniej przekonanych, do odwiedzenia strony

www.therapie-am-bodensee.com

i zapoznania się ze szczegółami mojej oferty terapeutycznej.

Osoby zainteresowane zapraszam ponadto do skorzystania z bezpłatnej konsultacji, która do niczego nie zobowiązując może okazać się początkiem fascynującej, choć pewnie nie prostej podróży w głąb siebie, początkiem nowego życia.

Adresse

Erzbergerstraße 8b
Singen
78224

Benachrichtigungen

Lassen Sie sich von uns eine E-Mail senden und seien Sie der erste der Neuigkeiten und Aktionen von E-Gabinet erfährt. Ihre E-Mail-Adresse wird nicht für andere Zwecke verwendet und Sie können sich jederzeit abmelden.

Die Praxis Kontaktieren

Nachricht an E-Gabinet senden:

Teilen

Share on Facebook Share on Twitter Share on LinkedIn
Share on Pinterest Share on Reddit Share via Email
Share on WhatsApp Share on Instagram Share on Telegram