What MediClubGeorgia (MCG) strives to accomplish is easy to state but difficult to achieve. Professionalism.
📌რა კრიტერიუმებით შეირჩევა პაციენტები Pose-2 პროცედურისთვის?"პირველ რიგში, ეს არის სხეულის მასის ინდექსი (BMI), რომელიც ...
📌რა კრიტერიუმებით შეირჩევა პაციენტები Pose-2 პროცედურისთვის?
"პირველ რიგში, ეს არის სხეულის მასის ინდექსი (BMI), რომელიც უნდა მერყეობდეს 30-დან 40-მდე. ასაკობრივი კრიტერიუმის მიხედვით, პროცედურა რეკომენდებულია 25-დან 55 წლამდე ასაკის პაციენტთათვის. ამასთან, POSE-2 შესაძლებელია ჩატარდეს იმ შემთხვევებშიც, როდესაც პაციენტისთვის ქირურგიული ჩარევა უკუნაჩვენებია ან მაშინ, როდესაც პაციენტს არ სურს ინვაზიური მეთოდი და მისთვის უპირატესია სწრაფი რეაბილიტაცია და მოკლე დროში ცხოვრების ჩვეულ რიტმთან დაბრუნება. აღნიშნული მიდგომა პაციენტებს საშუალებას აძლევს, მინიმალური ინვაზიის პირობებში შეუმცირდეთ კუჭის საერთო მოცულობა და ამ ფონზე დაიწყოს წონის ბალანსირებული კლება."
პირველად საქართველოში, კლინიკა „MediClubGeorgia“-ში ინერგება პირველადი სიმსუქნის მართვის თანამედროვე ენდოსკოპიურ-ბარია...
Primary Obesity Surgery Endoluninal 2.0 (POSE-2) ინოვაციური მიდგომაა, რომელიც ინვაზიური ქირურგიული ბარიატრიისაგან განსხვავებით, ღია ოპერაციული ჩარევის გარეშე, საყლაპავის გავლით სრულდება. პროცედურის მთავარი უპირატესობაა: რეაბილიტაციის ხანმოკლე პერიოდი, წონის სტაბილური კლება, მინიმალური გართულებების რისკი და პოსტოპერაციული ნაწიბურის არარსებობა.