15 თებერვალი ჩვენი ასოციაციის ვიცე-პრეზიდენტის, პროფესორ ვახტანგ ქაცარავას დაბადების დღეა. თითქმის 5 ათეული წელი დაუთმო მან ყველაზე კეთილშობილ საქმეს: ადამიანთა სიცოცხლის გადარჩენას. მისი ხელები ათასობით ადამიანს შეეხო, ათასობით ოჯახს მოუტანა სიმშვიდე და იმედი.
ბევრ რამეს მიაღწია ბატონმა ვახტანგმა მისი ცხოვრების მანძილზე: მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი, მაღალი სამედიცინო ტექნოლოგიების ცენტრის საუნივერსიტეტო კლინიკის თორაკალური და პულმონოლოგიის დეპარტამენტის ხელძღვანელი, ეროვნული პრემიის ლაურეატი, ღირსების ორდენის კავალერი.
ბატონი ვახტანგი თანამედროვე ქართული თორაკალური ქირურგიის ფუძემდებელია, ქირურგიული მკურნალობის უამრავი ინოვაციური მეთოდის და რეკომენდაციის ავტორი. თორაკალური ქირურგიის მიღმა უზარმაზარია
მისი წვლილი ისეთი დარგების განვითარებაში, როგორიცაა პულმონოლოგია, ენდოსკოპია და ონკო-ქირურგია.
გარდა ამისა, ბატონი ვახტანგი საქართველოს ჭეშმარიტი პატრიოტია, უღალატო და საიმედო მეგობარი, სანიმუშო ოჯახის სანიმუშო უფროსი, სამაგალითო კოლეგა და დაუზარელი მრჩეველი.
ჯანმრთელობა, სიხარული, კიდევ უფრო მეტი წარმატება და პროფესიული გამარჯვება, ოჯახის სითბო და მრავალი თაობის ჟრიამული კიდევ მრავალი წელი, ბატონო ვახტანგ! დიდხანს იცოცხლეთ, ენერგიით სავსე და საყოველთაო სიყვარულით გარშემორტყმული!