30/12/2025
๐๐ฌ ๐ฉ๐ฐ๐ถ๐ฅ ๐ฉ๐ฆ๐ต ๐จ๐ฆ๐ฉ๐ฆ๐ช๐ฎ ๐ท๐ฐ๐ฐ๐ณ ๐ฎ๐ช๐ซ๐ฏ ๐ฎ๐ฐ๐ฆ๐ฅ๐ฆ๐ณ.
๐๐ข๐ต ๐ฉ๐ฆ๐ฆ๐ง๐ต ๐ฉ๐ฆ๐ต ๐ท๐ฐ๐ฐ๐ณ ๐ป๐ช๐ฏ, ๐ฉ๐ฆ๐ต ๐ป๐ฐ๐ถ ๐ฉ๐ข๐ข๐ณ ๐ข๐ญ๐ญ๐ฆ๐ฆ๐ฏ ๐ฎ๐ข๐ข๐ณ ๐ท๐ข๐ฏ ๐ด๐ต๐ณ๐ฆ๐ฆ๐ฌ ๐ฎ๐ข๐ฌ๐ฆ๐ฏ.
โZit jij nog op school, vroeg ze me zondag. We zitten in de auto en luisteren samen naar Julio Iglesias. Haar idool van vroeger.
โNee mam, ik werk.โ Oh wat doe je? โIk maak mensen gezonderโ, zeg ik. In gedachten denk ik, ๐ข๐ญ๐ญ๐ฆ๐ฆ๐ฏ ๐ฃ๐ช๐ซ ๐ฎ๐ฆ๐ป๐ฆ๐ญ๐ง ๐ช๐ด ๐ฉ๐ฆ๐ต ๐ฏ๐ช๐ฆ๐ต ๐จ๐ฆ๐ญ๐ถ๐ฌ๐ต. Deze zomer kreeg ik de diagnose borstkanker. Het kwam binnen als een bom. Mijn leven kreeg een andere kleur. Ik leerde om anders te kijken, te voelen en te leven. Vooral NU.
Ik vertelde haar niks. Misschien wel het aller moeilijkste van mijn hele herstel.
Ze is en blijft mijn moeder, ook al ziet ze mij niet meer als kind.
Het is een lelijke ziekte, zowel dementie als kanker. Het kruipt ongemerkt je lichaam binnen, sommigen merken het meteen, sommigen pas heel laat. Je komt er nooit meer vanaf, je blijft altijd patiรซnt.
Het is mijn kracht om van iets moeilijks iets moois te maken. Zo ontstond de borstkanker herstelroute (Sareva), om alle vrouwen die dit meemaken sterker te maken.
NU ZOEK IK: Interview kandidaten voor de verhalenbundel van Sareva die ik schrijf, om kracht te putten uit andermans verhaal. Hoe hebben andere vrouwen hun leven weer opgepakt na kanker. Wat heeft het ze gebracht? Hiervoor zoek ik vrouwen die ook borstkanker hebben of hebben gehad.
Delen, liken, mensen taggen of reageren... ๐
En ik?
Ik heb geleerd om gewoon te genieten van haar aanwezigheid, ook al weet ze niet meer wie ik ben. Haar moeder, vriendin of verpleegster. Het is goed zo. ๐๐๐ญ ๐ ๐๐๐ญ ๐จ๐ฆ ๐๐ ๐ฅ๐ข๐๐๐๐, ๐ง๐ข๐๐ญ ๐จ๐ฆ ๐๐ ๐ณ๐ข๐๐ค๐ญ๐. ๐