30/12/2025
DE APOTHEEK GEEFT OOK GEZONDHEIDSADVIES zoals HOOIKOORTS
Hooikoorts is een allergische reactie van de slijmvliezen van neus en ogen op stuifmeel (pollen) van grassen, bomen of struiken. Hooikoorts heeft weinig met hooi en meestal niets met koorts te maken. Vroeger dacht men dat de meeste klachten ontstonden tijdens de hooitijd. Vandaar de naam hooikoorts.
Klachten en symptomen
Hoofdroos komt vaak voor. Rond de leeftijd van twintig jaar heeft de helft van de mensen last van hoofdroos. Zonder behandeling zijn de verschijnselen min of meer constant aanwezig. De voornaamste klacht bij hoofdroos is een zichtbare schilfering van de behaarde hoofdhuid. Afwisselend kan deze schilfering gepaard gaan met jeuk. Vooral op donkere kleding vallen de schilfers erg op. De meeste mensen vinden dit erg vervelend.
KLACHTEN EN SYMPTOMEN
Hooikoortsklachten zijn gebonden aan het bloeiseizoen van grassen en windbestuivende planten. Dit loopt van februari tot september. Meestal is het stuifmeel van grassen de boosdoener, maar ook het stuifmeel van bomen (berk en wilg), struiken (hazelaar) en onkruid (bijvoet en weegbree) kan klachten veroorzaken. Daarnaast zijn factoren als bloeitijd van het betreffende gewas, het weer (bij droog weer neemt de pollenconcentratie toe) en de grootte van de stuifmeelkorrel van invloed op hooikoortsklachten.
Gras bloeit in de maanden mei, juni en juli. Voor veel hooikoortspatiënten is dat dan ook de lastigste periode. Hooikoortsklachten zijn verschillend van aard en kunnen zowel afzonderlijk als gecombineerd voorkomen. De ernst van de klachten is afhankelijk van het aantal stuifmeelkorrels in de lucht. Hooikoorts is niet gevaarlijk. Bij langdurige klachten kan een, moeilijk herstellende, beschadiging van het neusslijmvlies optreden.
https://www.alphega-apotheek.nl/gezondheidsadvies/hooikoorts
Openingstijden
Maandag 08:00 - 12:30 - 13:30 - 17:30
Dinsdag 08:00 - 12:30 - 13:30 - 17:30
Woensdag 08:00 - 12:30 - 13:30 - 17:30
Donderdag 08:00 - 12:30 - 13:30 - 17:30
Vrijdag 08:00 - 12:30 - 13:30 - 17:30
Floralaan 28
5721CV ASTEN